Egyéni konzultáció
Az egyéni konzultáció egy személyre szabott terápiás folyamat, amely során a kliens közvetlenül egy szakemberrel (pl. pszichológus, segítő szakember) dolgozik együtt.
Ez a módszer lehetőséget nyújt a függőséggel kapcsolatos egyedi problémák részletesebb eltárására, valamint egyéni stratégiák kidolgozására. A konzultációkat általában azok a kliensek veszik igénybe, akik számára nem szükséges a rehabilitációs ellátás, mert még képesek az életüket mederben tartani, de a szerhasználatuk már elérte azt a problémás szintet, amivel foglalkozni kell. Az ellátást szükség esetén on-line is igénybe lehet venni.
Pár és családkonzultáció
A szenvedélybetegséggel küzdők számára kiemelten fontos a támogató családi és párkapcsolati háttér. A konzultációk célja a kapcsolatok megerősítése, és hogy a partnerek és családtagok jobban megértsék a szenvedélybetegséget, és eszközöket kapjanak ahhoz, hogy jól tudjanak segíteni a függő hozzátartozónak. A közös munka során lehetőség nyílik a kommunikáció javítására, a konfliktusok feloldására és a családi dinamika helyreállítására, ami hozzájául a sikeres felépüléshez.
Önismereti csoport
A szenvedélybetegek önismereti csoportja olyan terápiás közösség, ahol a résztvevők önmaguk megismerésére, problémáik megértésére és kezelésére fókuszálnak, miközben támogató környezetben osztják meg tapasztalataikat. Az ilyen csoportok fontos szerepet játszanak a felépülés folyamatában, mivel segítenek a résztvevőknek jobban megérteni saját viselkedésüket, érzelmeiket és kapcsolataikat.
A Válaszút Misszió a következő csoportoknak nyújt teret:
Függőhíd csoport - a Ráckeresztúri Rehabilitációs Otthon utógondozói csoportja
Narcotics Anonymous
Anonim Alkoholisták
Hozzátartozói csoport